• بازدید:
  • دسته بندی:

شبکه اجتماعی برج فیس در دسترس کاربران ایرانی

شبکه اجتماعی برج فیس در راستای اهداف ملی و فرهنگی جامعه ایران با آدرس http://borjface.ir در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفته است.

به گزارش گروه دریافت خبر سیتنا (citna.ir)، در متن دریافتی سیتنا در مورد این شبکه‎ی اجتماعی آمده است:

“برج فیس، یک شبکه اجتماعی ایرانی است که به تازگی با عنوان جامعه مجازی آغاز به فعالیت نمود، و هم اکنون با تمام قدرت خدمات خود را ارائه می‌دهد و  کاربران در هر ساعت به زندگی مجازی خود در برج فیس ادامه میدهند.

اینکه افراد بدون حضور فیزیکی و محدودیت های آن میتوانند حضور خود را در جامعه ای دیگر ادامه بدهند، پدیده ای لذت بخش بود که باعث شده تا اقشار مختلف جامعه از ورزشکاران و هنرمندان گرفته تا سیاستمداران و شرکت‎ها و مؤسسات در جهان مجازی فعالیت داشته باشند.

ارتباط بین فرهنگ‎های قومی و شهری و محلی و حضور در غم و شادی اعضای دهکده جهانی؛ این حس را به  اعضای جامعه می دهد که در هنگام مواجهه با مشکلات بدانند که شاید در همان لحظه هزاران و میلیون ها نفر از وضعیت او و آنها مطلع هستند و همین به او قوت قلب می دهد که تنها نیست، موضوعی که ما به آن آنلاین نشینی یا زندگی اینترنتی میگوییم.


معتقدیم می‎توان با برنامه ریزی و در نظر گیری شرایط و نیازهای کاربران به یک شبکه اجتماعی ملی دست پیدا نماییم، همانطور که اکنون کشور روسیه در این زمینه پیشتاز بوده و با وجود یک شبکه اجتماعی داخلی، از گزند تاثیرات منفی فیس بوک نه تنها دور است بلکه این شبکه موفقیت بسیار ناچیزی در جذب و نگهداری کاربران روسی داشته است.

در شرایط فعلی، پیشرفت سایبری کشور به قدری دارای اهمیت است که با دستور رهبر معظم انقلاب، شورای عالی فضای مجازی تشکیل و معرفی گردید، به همین منظور با امید و در نظر داشتن طرح ملی و عظیم اینترنت ملی ضرورت یک شبکه ملی که بتواند جایگزین سالم و مناسبی برای فیس بوک و توئیتر و دیگر شبکه های ناامن بیگانه باشد، بیش از پیش احساس می شود و ما با توجه به این نکات سعی کردیم که این خلأ و نیاز کاربران ایرانی را با حذف موارد زیان آور برطرف کنیم.

در پایان گفتنی است این راه نیاز به همدلی و پشتیبانی حقیقی و عملی مسئولین ذیربط و نهادهای مربوطه و حامیان آینده نگر دارد”.


ادامه مطلب